S U I T E

Sizi Yansıtacak İş Yeri Koltuk Seçimi Nasıl Olmalı?

İş dünyasında birbirinden bağımsız kişilikler birbirinden bağımsız konsept ve firma türleri bulunmaktadır.

Herkes kendi iş yerinde kendisini yansıtacak insanlara uyguladıkları dekorasyonları ile odaklandıkları portföy hakkında ipuçları vermek istemektedir .İş yerinize gelen müşteri, yönetici, misafir gibi vasıflar da ki insanları buyur edebileceğiniz koltuklar ile rahatlık konfor ve belli bir düzene ait seçimlerinizin olacağı koltuklar bulunmalıdır.

Peki, Sizi Yansıtacak İş Yeri Koltuk Seçimi Nasıl Olmalıdır.

Birbirinden bağımsız veya bağımlı çalışan iş yerleri iş yerinizdeki odalardan yöneticiyseniz eğer farklı ve sert bir görüntü oluşturmalıdır. Çünkü iş yerinizden içeriye girecek olan insanların farklı statüde bir insanla görüşmesi gerektiğinde ortamın ayırt ediciliğinden ve ağırlığından etkilenerek yöneleceği yere gelmesine olanak sağlar. Yönetici odalarında deri veya koyu renklerde koltuklar seçerseniz baskın bir karaktere psikolojik olarak bürünebilirsiniz.

İş yerinizin genelinde ise parekende bir firma iseniz açık tonları kullanmanız yine baskın olan yönetici bölümünün fark edilmesini sağlayacaktır. Banka gibi yerlerde iş yeri koltuklarınız, size verilen küçük ofislerde yine baskın karakteristik renklerde olmalıdır .Renk anlamında kişinin ruh halini yansıtan koltuklar rahatlık anlamında da rahat bir oturum imkanı sunmalı ve tek renkten veya zıt renklerin kombinasyonundan oluşmalıdır.

Koltuklarınızı bekleme yerlerinde mümkün olduğunca sade ve sek bir görüntüye uyarlamalı kollarınızı koyacak bir takım malzemeler ile bir bütünlük yakalamalısınız. İş yeri koltukları hafif bir görüntüden çok sizin baskın karakterinizi yansıtmalı diyorsanız kahve, krem gibi tonlarda renk geçişlerinden yararlanarak size yardımcı olacaktır.

Eğer canlı bir kişilik iseniz iş yerinizi kendi eviniz gibi kullanarak yaşamsal elemanları serbestçe etrafınıza koymalı ve koltuk seçimlerinizde karakterinize ters düşmeyecek mobilya renkler ve şekilleriyle yansıtmalısınız. Örneğin orta sehpa yerine ortaya da yuvarlak bir koltuk koyarak desenli bir geçiş yakalarsanız, insanlar yanınızda ruh halini temsil eden geçişleri göz önünde bulundurarak sizinle daha başarılı bir iletişim kuracaklardır.