S U I T E

İş Yerinize Masa Sandalye Seçimi Nasıl Olmalı

İş yerinizin dekorasyonunda büyük rol sahibi olan masa sandalye seçiminiz için öncelikle, renkleri iyi tanıyor olmanız şarttır.

Peki, İş Yerinize Masa Sandalye Seçimi Nasıl Olmalıdır? Renklerin insanlara verdiği duygu psikoloji, iş yerinizde istediğiniz etkiyi yaratacaktır. Örneğin kırmızı enerji ve çabuk karar vermede etki sağlamaktır. maviyi tercih ettiğinizde ise negatifliği çağrıştıracaksınızdır. 

Fakat mavi insanlarda tokluk duygusu uyandırır, bu sebeplerden yemek restoranlarında maviye az rastlarız. Mavi gibi kaçınmanız gereken bir diğer renk ise sarıdır. Sinir ve yorgunluk duygusu yaratmaktadır. Sırf yanlış renk seçimininiz yüzünden bu etkiyi yaratmak kimse istemez. Renklere hâkim olduktan sonra iş yerinize masa sandalye seçiminizde duruşa inceliğe sıra gelir. Bunun içinde daha kibar tasarımları tercih etmelisiniz.

Renk ve zarif tasarım birleştiğinde işyerinizdeki yaratmak istediğiniz etkiye kavuşabilirsiniz. İş yerinize masa sandalye seçimi için yaptığınız işe uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Huzur sakin bir yer için zarifliğe ve açık renklere yoğunlaşmanız gerekmektedir. İş yerinizde samimi bir ortam oldukça önemlidir. Hangi iş ile ilgileniyor olursanız olun, insanların tek arzuladığı şey samimi ve içten bir ortamdır.

Bunun içinde masanızda ve sandalyenizde olan desenlerle, istediğiniz samimiyeti yakalayabilirsiniz. Samimi etki sizin içinde oldukça önemli rol oynamaktadır. Evinizden daha çok vakit geçirdiniz iş yerinizde rahatlık sizin de enerjinizi ve istediğinizi arttıracaktır. Sandalye sizin oturduğunuz yer ve masada çalıştığınız yer olduğundan yakaladığınız etki sizin de yararınıza olacaktır.

Bu durumda sizin ve insanların memnuniyeti size olumlu bir dönüş sağlayacaktır. İş yerinizin istediğiniz etkiyi yaratması için heyecanlandığınızı hisseder gibi olduk bile. Bunun için size gereken bahsettiğim önemli noktalardır. Yapmanız gereken renkleri tanımak, tasarım ve desenler. Bu başlıklara uyduğunuz takdirde iş yeriniz sizin istediğiniz o muhteşem havayı yakalayacaktır.